1. DFK Slaný

Amatérský futsalový klub

MCE Slaný - 1.DFK Slaný 3:5 (0:2) 18.10.2013

MCE Slaný         -        1. DFK Slaný               3 : 5  (0:2)

Sestava: Cílek, Bouška, Mrština, Kubenka, Nedevěd, Kuhn, Tauš, Kratochvíl, Hlůže

Branky : Kuhn -3, Tauš, Kubenka

Asistence: Kuhn -2, Kubenka -2, Tauš

ŽK: Kubenka, Hlůže

Před slušnou diváckou kulisou se odehrálo první ze slánských derby utkání. Oba týmy nastoupily v nejsilnějších sestavách, a proto se očekával vyrovnaný duel. Domácí nastoupili v brance překvapivě s Jardou Malcem (bývalý hráč DFK). Do první šance se dostali hosté, ale Nedvěd svou šanci nevyužil. Hosté kontrovali ve 4. minutě, ale Cílek nejprve vyrazil střelu z dálky a následně zlikvidoval i dorážku domácího hráče. V 8. minutě se prosadil nejlepší hráč domácích Volf, ale jeho střela bodlem jen orazítkovala břevno. Další těžkou střelu zlikvidoval Cílek. Hosté přežili těžké chvíle a z protiútoku se prosadila dvojice Tauš - Kuhn, který přehodil bezmocně ležícího Malce 0:1. Domácí měli herní převahu, ale do vyložených šancí se v důsledku pozorné obrany hostí nedostávali. Naopak v 17. minutě zaúřadovala opět dvojice Kuhn - Tauš, který využil přesnou přihrávku a podél vybíhajícího brankáře na zadní tyč skóroval 0:2.

V úvodu druhé poločasu domácí ještě přidali na tempu a důrazu a ve 28. minutě se po chybě dvojice Hlůže, Kubenka individuálně prosadil Volf 1:2. Jenže hosté hned v zápětí odpověděli po rohu, když se tvrdou střelou mezi nohy brankáře Malce prosadil Kubenka 1:3. Ve 30. minutě skóroval opět Kuhn, když dorážel míč do prázdné branky a zvýšil vedení hostů na 1:4. Domácí měli na svém kontě 5 AF a bylo jen otázkou, kdy budou hosté zahrávat 10m kop a zápas bude rozhodnutý. Jenže fauly na straně domácích nepřibývali, naopak se navyšoval počet na straně hostí. Ve 32. minutě chybovala obrana hostí při rozehraném autu a Zíma tečovanou střelou snížil na 2:4. Ve 36. minutě se podařilo domácím snížit na rozdíl jediné branky a na dramatický konec zápasu bylo zaděláno 3:4. Jenže stejně jako po inkasování první branky, tak hosté z rychlého protiútoku Kubenky podél postranní čáry a přesné nahrávky na Kuhna zvýšili na 3:5. Domácí ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, ale k nebezpečné střele se nedokázali dostat. Domácí byli futsalovější, ale hosté důslednou obranou udrželi dobře rozehraný zápas. Zápas rozhodl výkon brankářů a zkušenost hostujícího celku.