1. DFK Slaný

Amatérský futsalový klub

1. DFK - 5. hrací den 21.1. 2017

DFK Slaný dnes předvedlo famózní výkon v trojzápasovém maratonu. Nejdříve vymazalo pomocí soustředěné obrany útočnou sílu Zlonic a nepřipustilo debakl. Prezicně zamířenou střelou se DFK dokonce ujalo vedení. Síla nejlepšího týmu tabulky Zlonic se však projevila a přes zarputilou snahu DFK výsledek byl korigován na konečném stavu 1:1.

Vlak jménem DFK se však tímto nezastavil. I přesto, že nás Brandýsek doslova přestřílel a některé hráče i rozstřílel, obraná čtveřice postavená z prešovského betonu spolehlivě blokuje veškeré pokusy a přivádí hráče v žlutém k šílenství. Nakonec obrana povolila jen jednou. Avšak díky velmi efektivní práci útoku a také gólovému zářezu legendárního gólmana Hovorky si DFK z tohoto utkání odneslo 3 body a stav 4:1.

V posledním zápase jsme poměřovali síly s Fobozem. Oba týmy měli za sebou již dvě utkání a tak únava byla lehce znát. Na Fobozu více. I přesto, že tlačil, DFK z brejku otevřelo skóre. Hra se pak přelévala sem a tam a skóre se pár minut před koncem zastavilo na stavu 2:2. DFK však využilo zkušenosti svých hráčů a díky důslednému vedení soubojů, se dostalo do rychlého kombinačního útoku. Rozebraná obrana Fobozu kapitulovala střelou do otevřené branky. Skóre pár minut před koncem ukazuje 3:2. Tlak Fobozu sílí, ale obranná linie DFK kmitá, pruží, blokuje a hlavně nepovoluje!

DFK tak za dnešní den urvalo 7 bodů a v polovině sezóny se dere se 17 body tabulkou okresního přeboru nahoru. DFK! Oléééé!

1. DFK - FC Tatran Zlonice  1:1  (0:0)
Sestava: Hovorka, Lukeš, Švásta, Scheiner, Provazník, Kratochvíl, Smitka, Laštůvka, Tauš.
Branky: Kratochvíl.
Asistence: Laštůvka.         ŽK: Provazník

1. DFK - FC Brandýsek "B"  4:1  (2:1)
Branky: Smitka, Provazník, Tauš, Hovorka.
Asistence: Tauš - 2x

1. DFK - FC Foboz Slaný "B"  3:2  (2:1)