1. DFK Slaný

Amatérský futsalový klub

1.DFK - 8. hrací den 4.3.2017

DFK dnes čelilo dvojzápasovému klání. Nejdříve jsme poměřili síly s PK Třebusice "B". Do utkání lépe vlétl soupeř a tvrdou hrou se prosadil 1:0. Ze standartky však Pavel Kubenka prostřelil vše co stálo v cestě a skóre se srovnalo. Třebusice využívají zaváhání našeho obránce a ujímají se vedení 1:2. Vzápětí však Petr Kubenka prochází středem obrany a koriguje na 2:2. Hosté jsou lepší a s vypětím všech sil útočníků i obránců blokuje pokusy o zvýšení náskoku. Poločas.

DFK se nedaří stavět správně obrannou linii a inkasuje na 2:3. Následuje další chyba a 7 minut před koncem je stav 2:4 pro hosty. DFK upravuje sestavu, posiluje útočné snažení, odvolává gólmana, tlačí a mačká hosty. Tlak narůstá a hosté se dopouštějí několika provinění, nakonec potrestaných i druhou žlutou kartou. DFK vrhá všechy síly do útoku a skóruje 3:4. Bohužel z druhého poločasu zbývá jen už několik vteřin a po rozehrání už není čas. DFK podlehlo lépe hrajícím Třebusícím.

Po krátké pauze, se musí DFK zkoordinovat a postavit druhému soupeři. R.S.C Čechii Slaný. Čechie z počátku drží míč a snaží se najít cestu obranou linií. DFK však brání zodpovědně a nepouští Čechii do nebezpečného zakončení. DFK se vrhá do útoku a kombinační hrou, po ose Švásta - Jiri Provaznik otvírá skóre utkání - 1:0. DFK nabírá sil, ale nedaří se potrestat chyby Čechie, několikrát hosty podrží gólman několika zázračnými a štastnými zákroky. Poločas.

DFK si vědomo vedení, zbytečně se nehrne do útoku a hra se přelévá ze strany na stranu. Párkrát podrží golman. Další útok DFK a odražená střela se dostává k Dominik Tauš, který se nemýlí a zvyšuje na 2:0. Čechie se nevzdává a snaží se po křídlech projít do obrany DFK. Ta je však pevně semknutá. A má štěstí i na nepřesné zakončení. Libor Hovorka po jedné takové akci rychle vyhazuje a Martin MaKr Kratochvíl svojí levou "hokejkou" nepředvídatelně usměrňuje míč do brány navzdory vybíhajícímu gólmanovi. 3:0 Tlak Čechie mírně upadá a vypadá to spíše na dohrání zápasu. Špatná přihrávka na útočníka Čechie je zachycena obranou domácích, brejk, nahrávka do křídla Vyhnánkovi, ten vzápětí servíruje křížem před odkrytou bránu Kratochvílovi. Nemýlí se. 4:0. A je tu konec.

DFK bere z dnešních klání 3 body a s celkovými 32 body si upevňuje pozici na bronzové příčce v tabulce. Do konce sezóny chybí ještě dva hrací dny. Bude to bedna? Přijďte nás povzbudit!

1. DFK Slaný – PK Třebusice "B" 3:4 (1:1)

Sestava: Hovorka, Kubenka Pa., Kubenka Pe., Provazník, Lukeš, Scheiner, Tauš, Kratochvíl, Švásta, Vyhnánek.
Branky: Kubenka Pa., Kubenka Pe., Tauš.
Asistence: Kubenka Pe.

1. DFK Slaný – RSC Čechie Slaný "B" 4:0 (1:0)

Branky: Kratochvíl - 2, Tauš, Provazník.
Asistence: Švásta, Kubenka Pa., Hovorka, Vyhnánek.