1.DFK Slaný - GMM Jablonec 7:11 (5:3) 17.11.2013

1. DFK Slaný    -        GGM Jablonec n/N.           7:11           (5:3)
: Hovorka, Kubenka, Bouška, Tauš, Kuhn, Hlůže,Švarc, Kratochvíl, Křeček, Nedvěd

Branky: Hlůže -3,Kubenka -2, Křeček, Tauš

Asistence: Hovorka, Kuhn, Hlůže, Kratochvíl, Bouška

ŽK: Křeček

Domácí nastoupili proti Jablonci, kromě brankáře Cílka, v nejsilnější sestavě. Do utkání vlétli lépe domácí, když se ve 2. minutě ujali vedení, po brance Kubenky, který využil přesný výhoz brankáře Hovorky 1:0. Hostům se podařilo vyrovnat z brejkové akce ve 4. minutě 1:1. Domácí si vytvořili řadu brankových příležitostí, ale ke skórování jim chybělo více štěstí a klidu. Branková přestřelka přišla v rozmezí 11. až 16. minuty. Kdy nejprve domácí vstřelili tři branky (Hlůže, Křeček, Hlůže) a ujali se vedení 4:1. Jenže hosté rychle odpověděli a do poločasu stihli upravit skóre na 5:3. Domácí byli v prvním poločase lepším týmem.

Po dlouhé přestávce padla na domácí hráče „deka“ po bujarých oslavách související se zakončením fotbalové sezóny. Naopak hosté přidali na rychlosti a důrazu, což se jim vyplatilo. Domácí hráči notně unaveni kazili přihrávky a ani produktivita v proměňování šancí se nezlepšila. Ba naopak se rozchytal hostující brankář a tvrdé střely z dálky jistě vyrážel mimo branku. Na branku hostí stačili ještě domácí reagovat brankou, kterou vstřelil Hlůže, ale poté již dominovali hosté. Během dvou minut srovnali skóre a v závěru utkání přidali další branky a rozhodli o zaslouženém vítězství.

Hodnocení utkání: přestože jsme měli skoro optimální sestavu, nebyli jsme schopni vlivem alkoholových dýchánků z předešlé noci potvrdit roli favorita utkání. První poločas ještě za něco stál, ale výkon ve druhém poločase byla tragédie.