Gardenline Litoměřice - 1. DFK Slaný 5:5 (4:2)

Sestava: Cílek, Kubenka, Nedvěd, Kolbuch, Kratochvíl, Kuhn, Tauš,

Branky: 2x Tauš, Kratochvíl, Kubenka ,Nedvěd

Asistence: 2x Kubenka, Tauš, Nedvěd

ŽK: Nedvěd

K utkání do Lovosic, kde hraje svá domácí zápasy Litoměřický tým, jsme neodjeli kompletní. Chyběli hráči, kterým začala fotbalová sezóna a nemocný Vokřál.

Od úvodního hvizdu domácí předváděli, co zdobí jejich hru. Rychlé brejky s dobrým zakončením. Naopak obranná činnost pokulhávala a tak se akce střídali na obou stranách. Šance obou týmů v úvodu utkání zůstaly nevyužity. V 6 minutě domácí zachytili přihrávku Kubenky a dokázali přečíslení využít 1:0. Z další brejkové akce šli domácí do dvougólového vedení 2:0. Podobnou akci předvedla dvojice Kubenka, Tauš, který využil přesnou přihrávku a do odkryté branky Tauš pohodlně skóroval 2:1. Domácí byli nadále lepším týmem, ale i hosté měli své šance. Kratochvíl nezkrotil prudkou přihrávku Kubenky podél branky a jeho zakončení skončilo na břevně. Domácí zvýšili své vedení díky chybám v obraně hostí. Především se prosazovali středem hřiště, které nebylo dobře pokryto, a domácí se ujali vedení 4:1. Ve 20 minutě se v rohu hřiště prosadil Tauš, svou přihrávkou našel Nedvěda a střelou od tyče snížil na 4:2.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s vírou, že nemáme co ztratit a že domácí jsou v obraně zranitelní. Zlepšili jsme především obrannou hru a domácí do vyložených šancí nepouštěli. Ve 22. minutě Nedvěd uvolnil dlouhým nákopem po lajně Kubenku, ten přihrál nabíhajícímu Kratochvíli a střelou k tyči snížil na 4:3. Bohužel chyba v rohu hřiště nás opět posadila na zem 5:3. Tutovku měl ve 24 minutě Tauš, ale jeho oblouček přes padajícího brankáře skončil jen těsně nad brankou. Domácí zbytečně přiostřili své zákroky a na jejich straně přibýval počet AF. Ve 33 minutě šel po jednom z nich kopat Kubenka 10m kop a přesnou střelou snížil na 5:4. Ve 34 minutě bylo vyrovnáno, když Tauš dobře zpracoval dlouhou přihrávku Nedvěda a pod padajícího brankáře vyrovnal 5:5. Domácí zvýšili tlak na branku soupeře, ale zodpovědným bráněním se podařilo hostům remízový stav uhájit. Škoda zranění Tauše 3 minuty před koncem utkání.