1. DFK Slaný

Amatérský futsalový klub

1. DFK Slaný - PK Třebusice 4:8 (2:2)

20.kolo Divize A 2012/2013

Sestava: Cílek, Mrština, Křeček,Tauš, Nedvěd, Kuhn, Kratochvíl, Kolbuch, Hovorka D., Vokřál,

Branky: Tauš, Mrština, Křeček, Kolbuch

Asistence: Křeček, Tauš, Kuhn

ŽK: Cílek, Tauš, Hovorka D.

Derby zápasy s tímto týmem bývají vyrovnané a dramatické. Ani tento zápas nebyl výjimkou.

Do vedení šli domácí již v první minutě po lehké střele Tauše 1:0. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance si nikdo nevytvořil. Až v 9 minutě se na brankovišti prosadil Hink a z otočky zamířil přesně k tyči 1:1. Ve 12 minutě šli hosté do vedení, když se z rozehraného rohového kopu prosadil Kinský 1:2. V 15 minutě byl za udeření loktem vyloučen hostující Šerák a domácí přesilovku využili – Mrština 2:2. Toto rozhodnutí rozhodčího Važana vyvolalo na hřišti i mimo něj bouři nevole ze strany Třebusických příznivců. Ve snaze kompenzovat vyloučení hostujícího hráče odpískal pokutový kop proti domácím za „údajný faul“ brankáře Cílka, který ležel na zemi a hostující hráč Hink, ve snaze vsítit branku zakopl o jeho tělo. Hosté se dožadovali vyloučení brankáře Cílka, který za tento nefaul vyfasoval ŽK. Nařízený pokutový kop Cílek zlikvidoval.

V úvodu druhého poločasu Hovorka dostal ŽK. Rozhodčí nechtěli připustit vyhrocení situace na hrací ploše, tak trestali veškeré kontakty hráčů. Za 3 minuty druhého poločasu odpískali proti domácím 4 AF. Domácí mohli jít do vedení, avšak Křeček trefil jen tyč Sedlákovy branky. Naopak do vedení šli hosté z náhodné branky Kubína, který hlavou tečoval dlouhý nákop gólmana 2:3. Ve 27 minutě bylo opět vyrovnáno po pěkné kombinaci dvojice Kuhn, Kolbuch 3:3. Další šanci nevyužil Tauš. Ve 31. minutě šli opět do vedení hosté když se z nařízeného PVK trefil Valášek a střelou pod břevno Kala upravil na 3:5. Křeček ještě dokázal korigovat, ale na víc se už domácí nezmohli 4:5. Rozhodčí i nadále však při svých výrocích chybovali a značným dílem přispěli k nehezkému dojmu z tohoto utkání. V závěru ještě hosté přidali další branky a po zásluze vyhráli.