1. DFK Slaný

Amatérský futsalový klub

AFC Kralupy n/Vlt. - 1. DFK Slaný 4:2 (1:0)

19.kolo Divize A 2012/2013

Sestava: Cílek, Mrština, Tauš, Nedvěd, Kratochvíl, Kuhn, Kubenka, Hovorka D., Chvoj

Branky: Kubenka, Mrština

Asistence: Tauš, Kratochvíl

ŽK: Kubenka

ČK: Kubenka

K sestupu ohroženému týmu jsme jeli pro povinné body, ale realita byla jiná.

Domácí začali aktivněji, ale první brankovou příležitost měli hosté. Mrština se objevil sám před brankářem domácích, ale nedokázal jej přehodit. Ve 4 minutě se radovali domácí, když Morales dorazil odražený míč do prázdné branky 1:0. Domácí po zisku vedení se zatáhli před vlastní brankoviště a jen s obtížemi hájili jednobrankový náskok. Hosté se snažili vstřelit vyrovnávací branku (šancí měli dost), ale štěstěna byla odkloněna. V 10 minutě jen těsně promáchl míč Tauš před prázdnou brankou, brankovou konstrukci orazítkoval Mrština a břevno nastřelil Nedvěd. Další slibnou šanci měl záhy Kratochvíl, ale dobře vyběhnutého domácího brankáře neprostřelil. Ve 12 minutě dostal Kubenka ŽK. Další tyčku nastřelil opět Nedvěd. Domácí byli neškodní a nevypracovali si brankové příležitosti. Nejnebezpečnějším hráčem byl Vymětalík, ale jeho střely likvidoval Cílek.

Domácí vstřelili druhou branku ve 24. minutě, když v brankovišti zůstal osamocený Tetiva a pohodlně skóroval 2:0. Šanci na obrat přinesla branka Kubenky z velké dálky, ale v následující minutě chyboval na půlce Hovorka. Jeho přihrávku z první zachytil domácí Vymětalík a zvýšil na 3:1. Ještě jednou se podařilo hostům vstřelit kontaktní branku, když se prosadil Mrština 3:2. Hosté zkoušeli hru s brankářem v poli, ale šance si nevytvořili. Při jedné ztrátě míče fauloval na půlce Kubenka domácího hráče, za což byl oceněn žlutou kartou a posléze byl za 2 ŽK vyloučen. Oslabení hosté přežili bez úhony a opět zkusili hru s brankářem Cílkem v poli. Nedvěd v poslední minutě chyboval na půlící čáře a do prázdné branky se trefil Všolák. 4:2.

Hosté hráli dobře jen v prvním poločase, ale nedokázali překonat domácího brankáře i z vyložených šancí. Navíc při něm stálo i štěstí při nastřelených 2 tyčích a břevna. Domácí po vstřelené brance zaměřili svou hru na důslednou obranu a ve druhém poločase hrozili z brejků. Hostům chyběl především pohyb bez míče.