Dobřichovice - 1.DFK 10:5 (5:4) 25.10.2013

Sokol Dobřichovice   -        1. DFK Slaný             10:5           (5:4)
Sestava
: Cílek, Mrština, Kubenka, Bouška, Kuhn, Hlůže, Zahradník

Branky:Kubenka-2, Hlůže, Kuhn. Mrština

Asistence: Mrština, Bouška, Kuhn.

Do Dobřichovic jsme jeli hodně oslabeni díky absenci hráčů Zlonic (Tauš, Švarc- v sobotu ráno mistrák v OP) Nedvěda a Kratochvíla (pracovní povinnosti). Přesto jsme nejeli prodat kůži lacino. Domácí byli na zápas nažhaveni a doslova do utkání vletěli. Ve 4. minutě se ujali vedení po samostatné akci domácího hráče, který se u brankové čáry uvolnil a prostřelil brankáře Cílka 1:0. Hosty tato branka nakopla a během jedné minuty srovnali skóre brankou Kubenky a dokonce šli do vedení po střele Mrštiny a dorážce Jindry Hlůže 1:2. Domácí byli aktivnější, více kombinovali a snažili se každou akci zakončit. Hosté byli neustále pod tlakem a z toho pramenily chyby v obraně a laciné góly v jejich brance.  Po jedné z chyb se podařilo domácím vyrovnat 2:2. Domácím se podařilo otočit skóre v 7.minutě, když nikdo z hostujících hráčů nedokázal odkopnout vyražený míč do brankoviště 3:2. Střelecké hody pokračovaly a v 10. minutě hosté opět srovnali skóre po pěkném uvolnění Kuhna, který nedal domácímu brankáři šanci a střelou pod břevno vyrovnal 3:3. Jenže obranu hostu opět propadla v brankovišti a domácí šli opět do vedení 4:3. Střelecké dostihy pokračovali a ve 14. minutě srovnal po individuální akci Kubenka 4:4. Skóre se na delší dobu zastavilo, a když už se zdálo, že hráči půjdou do kabin za nerozhodného stavu, tak domácí vstřelili 15. vteřin před koncem vedoucí branku. 5:4.

Druhý poločas byl v režii domácího týmu, který se stále více prosazovat., ale branku se mu vstřelit nedařilo. Do sedla je postavila až chyba Jindry Hlůže na půlce, kdy zbytečně přišel o míč a domácí odskočili na rozdíl dvou branek 6:4. To poznamenalo hosty a domácí behěm dalších 5 minut čtyřikrát skórovali a rozhodli zápas 10:4. Ve 35. minutě jen kosmeticky upravil Mrština stav zápasu na konečných 10:5.

Domácí byli lepším týmem, lépe a přesněji kombinovali. Zápas se po vyrovnaném poločase zlomil po vstřelení branky na 6:4. Hosté příliš chybovali v obraně a doslova domácím darovali několik úvodních branek. Zápas určitě ovlivnila i neúčast výše jmenovaných hráčů na utkání, ale vítězství si domácí zasloužili