1.DFK Slaný - Hrasl Slaný 5:3 (2:2) 3.11.2013

1. DFK Slaný    -        Hrasl Slaný                 5:3    (2:2)
: Cílek, Mrština, Kubenka, Bouška, Tauš, Kuhn, Hlůže,Švarc, Kratochvíl

Branky: Tauš-2,Bouška, Kuhn, Švarc

Asistence: Kuhn,Mrština, Švarc

ŽK: Kuhn, Mrština

I druhé slánské derby přineslo podle předpokladů vyrovnaný zápas. Lépe do zápasu vstoupili hosté, kteří využili nacvičeného rozehrání rohového kopu 0:1. Ve 4. minutě využili rychlý brejk 3 na 2 a pro hosty typickou situaci s přehledem zakončili do odkryté branky 0:2.

Lepší vstup do utkání si hosté ani nemohli přát. Jenže vedení o 2 branky nic neznamená, obzvlášť ve slánské biosce (vedení Hraslu 0:3 a nakonec výhra 6:3 v jedné z předešlých sezón, příklad z letošní sezóny, kdy Brandýsek vedl 0:3 v poločase a nakonec podlehl 4:3). Domácím pomohl vlastní gól hostů vstřelený v následující minutě (Peška), kterého napadal Kuhn, a snížil na 1:2. V první desetiminutovce byli jasně lepší hosté, ale své další šance již nedokázali využít. V 17. minutě se podařilo domácím vyrovnat po střele Švarce 2:2.

V úvodu druhého poločasu se vyznamenali oba brankáři. Nejprve Kuhn z blízka nepřekonal Frolíka a poté Cílek v pádu hlavou vyrazil střelu Pešky na břevno. Ve 28. minutě se podařil domácím obrat ve skóre, když Mrština z první přihrál nabíhajícímu Taušovi a ten podél vybíhajícího Frolíka střelou na zadní tyč skóroval 3:2. Hra se rychlé přelévala a hosté ještě zvýšil tempo. Jenže v brance domácích měl svůj den Cílek a jejich střely likvidoval. Ve 32. minutě dobře zakombinovala dvojice Švarc, Tauš a brankář Frolík byl proti dorážce Tauše bezmocný 4:2. Rozhodnutí zápasu přišlo ve 36. minutě, kdy Bouška na půlce zachytil míč a tvrdou střelou prostřelil Frolíka 5:2. Hosté se pokusili změnit skóre hrou bez brankáře a ve 38. minutě snížil Peška na konečných 5:3.

Hodnocení utkání: v úvodu utkání byli lepší hosté, domácí naopak působili ospalým dojmem. Postupně se domácí dostávali do tempa a srovnali skóre. Ve druhém poločase domácí přidali na tempu, lépe a důsledněji bránili. Ve vyrovnaném utkání byli šťastnější domácí a to díky přesnější koncovce. Domácí opět podržel brankář Cílek.