1. DFK Slaný    -        SKP Kolín                  3:15 (1:6)

Branky: Bouška 2, Tauš

Asistence: Hovorka, Kratochvíl

ŽK: Bouška

V úvodním kole nového roku jsme doma na palubovce přivítali nevyzpytatelný
a nebezpečný tým z Kolína. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, ale šance si oba týmy přesto dokázaly vytvořit, ale zásluhou obou brankářů se skóre neměnilo. První branka padla až v 11. minuté po chybě domácí obrany 0:1. To poznamenalo další vývoj zápasu, protože se zranil Mrština a hosté během 5 minut ještě třikrát skórovali 0:4. Poté domácí Kuhn orazítkoval jen tyčkua z následné akce hosté opět udeřili 0:5. Další šanci neproměnil opět Kuhn, když neproměnil pokutový kop a brejku hosté znovu trestali zbytečnou ztrátu míče střelou do prázdné branky 0:6. Ve 20 minutě se poprvé střelecky prosadili domácí, když Bouška dorazil do branky odražený míč 1:6.

Druhý poločas měl podobný scénář jako ten první. Domácí se snažili kombinovat, ale jejich hra byla dosti nepřesná. Hosté vědomi si svého pohodlného vedení dobře kombinovali
a neustále zaměstnávali domácího brankáře. První branka druhého poločasu padla až ve
29 minutě a poté si hosté doslova otevřeli na palubovce střelnici a skóre neustále navyšovali. Domácí v závěru zápasu doslova rezignovali a umožnili soupeři během 2 minut čtyřikrát skórovat na konečných 3:15.

Velmi nepovedený zápas ze strany domácích, hodně nepřesnosti v přihrávkách, neproměnění šancí v úvodu zápasu a nedůslednost  v bránění jsou hlavními příčinami vysoké porážky.

FC Brandýsek  -        1. DFK Slaný             5:5    (3:4)
Sestava
: Hovorka, Kubenka, Kratochvíl, Tauš, Hlůže, Zahradník, Bouška, Kuhn

Branky:Kubenka -3, Zahradník-2

Asistence: Tauš-3

ŽK: Tauš

K zápasu s Brandýskem jsme jeli bez Křečka a Mrštiny, ale i hosté byli oslabeni zásluhou hříšníků z předešlého utkání (Tesař, Podradný) a chyběl i Kaválek.

V tomto zápase jsme se chtěli vyvarovat chyb, které jsme předvedli v zápase s Kolínem. Především jsme kladli důraz na bezchybnou defenzivu se snahou využívat rychlonohé útočníky pro brejkové situace. Úvod zápasu vyšel podle našich předpokladů, když se hned v 1. minutě uvolnil na půlce Zahradník a po úniku prostřelil Šimka v brance domácích 0:1. Domácí zatlačili soupeře na jejich polovinu a rychlou kombinací se dostali do šance (samotný hráč v brankovišti), kterou proměnili 1:1. Podobná situace nastala v 5. minutě a domácí šli poprvé do vedení 2:1. Vedení domácích nemělo dlouhého trvání a Kubenka dorazil vyraženou střelu za ležícího brankáře domácích 2:2. V 11. minutě šli             domácí opět do vedení po nedůsledném bránění domácího hráče, který se objevil osamocen na hranici brankoviště a neomylně podél brankáře Hovorky zakončil 3:2. Ve 12. minutě rozhodčí Važan odpískal pokutový kop ve prospěch hostí za ruku v brankovišti domácích a Kubenka nekompromisně zavěsil a srovnal stav na 3:3. Domácí ještě více přidali, ale hosté zlepšili defenzivní činnost a domácí již do šancí nepouštěli. Naopak byli to opět hosté, kteří šli ve 20. minutě do vedení zásluhou povedené střely Kubenky, který z dálky překonal bezmocného Šimka, který měl zakrytý výhled 3:4.

Úvod druhé půle byl ve znamení tlaku domácích. Domácí Kroc šel sám proti gólmanu Hovorkovi, který jeho střelu vyrazil nad sebe a míč směřoval do branky. V souboji před brankovou čarou však domácí hráč před vstřelením branky fauloval a rozhodčí Chadima správně branku neuznal. Bohužel se tak nestalo v následující minutě, když byl v souboji o míč v brankovišti faulován hostující Tauš (šlapák domácího Růžičky) a rozhodčí Chadima tento zákrok nepískal a uznal branku domácích 4:4. Hosty tento verdikt sudího doslova rozhodil a hráči se nesoustředili na hru, ale na rozhodčího Chadimu. To potrestali domácí vstřelením další branky během jedné minuty a ujali se opět vedení 5:4. Hosté boj o zisk bodů nevzdali a nadále se snažili hrozit z brejkových situací, ale Šimka v brance domácích se jim překonat nepodařilo. Až ve 33. minutě Zahradník dorazil do branky vyraženou střelu Tauše a bylo opět vyrovnáno. V dalším průběhu měli více šancí hosté ke vstřelené branky, ale Kubenka nastřelil z přímého kopu jen tyč. Domácí chtěli strhnout vítězství na svou stranu a šanci na vstřelení vítězné branky měl Rychlý, ale výborným zákrokem Hovorky zůstalo skóre beze změn. Domácí vysunuli brankáře Šimka na polovinu hostí a jeho střelu vyrazil Hovorka na roh. Další jeho střelu zachytil v brankovišti Tauš, zkusil střelu přes celé hřiště, ale míč jen těsně minul domácí branku. Nakonec se mohli radovat hosté, protože střela Tauše byla zahrána těsně před sirénou.

Domácí byli po většinu utkání lepším týmem, přesněji kombinoval, ale hosté byli nebezpečnější při zakončování brejkových šancí. Nakonec asi zasloužená remíza a dobrý zisk bodu pro hosty po výkonu v minulém zápase.